Počela je skijaška sezona: Lara Gut pomela konkurenciju

Švicarska skijašica Lara Gut pobijedila je na veleslalomu u austrijskom Soeldenu, prvoj utrci nove sezone Svjetskoga kupa.

Prošlogodišnja ukupna pobjednica Svjetskog kupa dominirala je i u premijernoj utrci sezone pobijedivši s velikih 1.44 sekundi prednosti ispred Amerikanke Mikaele Shiffrin, dok je treće mjesto osvojila 20-godišnja Talijanka Marta Bassino (+1.93), kojoj je to prvo postolje u karijeri. Za Gut je ovo druga pobjeda u Soeldenu, ukupno 19. u karijeri i četvrta veleslalomska.

Na stazi ledenjaka Rettenbach nad Soeldenom nastupila je i jedina hrvatska skijašica Leona Popović koja s visokim startnim brojem 64 zauzela 48. mjesto sa zaostatkom od 5.60 sekundi.

U nedjelju se u Soeldenu vozi muški veleslalom uz nastup Filipa Zubčića i Samuela Kolege.