Bh. biatlonci nastupili u Beitostolenu

Članovi reprezentacije Bosne i Hercegovine u Biatlonu nastupili su proteklog vikenda na trkama IBU kupa u norveškom Beitostolenu.

U muškoj konkurenciji na 10 kilometara prvog dana takmičenja najbolji biatlonac je bio Mladen Plakalović, koji je zauzeo 78. mjesto sa 4:47.7 zaostatka za pobjednikom uz sedam promašenih krugova. Stefan Lopatić je zauzeo 115. mjesto sa 7:51.3 zaostatka uz takođe sedam promašaja.

Kod djevojaka, najbolja je bila Tanja Karišik na 72. mjestu sa 3:55.0 zaostatka za pobjednicom Denis Herman iz Njemačke, uz 6 promašaja na gađanju. Iza nje, na 75. mjestu je bila Dejana Košarac sa zaostatkom 4:19.7 uz svega dva promašaja, te Maja Mumović na 97. mjestu sa 12:38.0 zaostatka i osam promašaja.

Drugog dana takmičenja, koje je zbog jakog vjetra pomjereno za danas, kod muškaraca je ponovo najbolji bio Mladen Plakalović na 58. mjestu sa zaostatkom 3:57.4 za pobjednikom. Stefan Lopatić je bio 104. sa 6:51.2 zaostatka za pobjednikom.

Kod djevojaka, Tanja Karišik je bila 59. sa 4:41.0 zaostatka za pobjednicom Marketom Davidovom. Dejana Košarac je bila 67. a Maja Mumović je završila na 83. mjestu.