Bh. biatlonci nastupili u Ridnaunu

Bosanskohercegovački biatlonci nastupili su proteklog vikenda na trkama IBU kupu u italijanskom Ridnaunu- Val Ridani.

Prvog dana na rasporedu su bile mještovite štafete. U pojedinačnoj su nastupili Dejana Košarac i Mladen Plakalović, te su zauzeli 22. mjesto od 27 prijavljenih reprezentacija.
Nakon toga u mješovitoj štafeti od četiri člana takmičari klubova iz Istočnog Sarajeva u sastavu Maja Mumović, Ana Lasica, Stefan Lopatić i Mladen Plakalović su zauzeli 26. mjesto.

U subotu su na rasporedu bili muški i ženski sprint. Mladen Plakalović je u trci na 10km zauzeo 74. mjesto sa zaostatkom 3:08.2 minute za pobjednikom Frederikom Gjesbakom iz Norveške uz sedam promašaja na gađanjima. Stefan Lopatić je bio 107, a Stefan Anić se plasirao na 127. mjesto. Kod djevojaka dan nakon nastupa u Svjetskom kupu na Pokljuki, Tanja Karišik je stigla u Italiju i zauzela 42 mjesto sa 3 minute i 5 sekundi zaostatka za pobjednicom Anastasijom Merkušinom iz Ukrajine, uz samo jedan promašaj na gađanju. Dejana Košarac je bila 69, Maja Mumović 89, a Ana Lasica 91.

Tanja Karišik je obezbijedila nastup u potjeri svojim plasmanom, međutim idućeg dana nije startovala.