Svjetski kup: Pinturault slavio u Santa Caterini

Francuz Alexis Pinturault pobjednik je kombinacije za Svjetski kup vožene u talijanskom skijalištu Santa Caterini, on je najbržom slalomskom vožnjom slavio sa 34 stotinke prednosti u odnosu na drugog Austrijanca Marcela Hirschera, odnosno 1.13 sekundi ispred trećeg Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea, koji je je vodeći nakon superveleslalomske vožnje.

Pinturault je u Santa Caterini ostvario treću pobjedu u kombinaciji zaredom u Svjetskom kupu, nakon što je slavio u posljednje dvije kombinacije prošle sezone kojima je osvojio i mali kristalni globus u ovoj disciplini. Nakon superveleslaloma Pinturault je zaostajao pet stotinki za Hirscherom, ali se bolje snašao na kratkoj i nezahtjevnoj slalomskoj stazi.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Hirscher je vodeći sa 713 bodova, 231 više od drugog Norvežanina Kjetila Jansruda, odnosno 248 ispred trećeg Pinturaulta.

Sljedeća utrka za Svjetski kup bit će slalom na Sljemenu 5. januara.