Mikaela Shiffrin pobijedila u slalomu

KILLINGTON, VT - NOVEMBER 27: Mikaela Shiffrin of USA takes 1st place, Veronika Velez Zuzulova of Slovakia takes 2nd place, Wendy Holdener of Switzerland takes 3rd place during the Audi FIS Alpine Ski World Cup Women's Slalom on November 27, 2016 in Killington, Vermont. (Photo by Alexis Boichard/Agence Zoom)

Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobjednica je trke slaloma u američkom Kilingtonu u okviru Svjetskog kupa.

Amerikanka koja je trijumfovala i u prvom slalomu sezone, trku je završila za minut, 27 sekundi i 95 stotinki. Ova 21-godišnja skijašica je tako ostvarila 22. pobjedu u karijeri, a 21. u slalomu.

Na drugom mjestu pobjedničkog postolja sa 73 stotinke zaostatka našla se Slovakinja Veronika Velez Zuzulova, dok je treće mjesto zauzela Vendi Holdener iz Švicarske sa zaostatkom od 86 stotinki.

Norvežanka Nina Løseth zauzela je četvrto mjesto, a na petom se našla Slovakinja Petra Vlhova.

Shiffrin u poretku slaloma zauzima prvo mjesto sa 200 bodova, Holdener je druga sa 140, a Velez Zuzulova je na trećem mjestu sa 130.

U generalnom plasmanu takođe vodi Shiffrin sa 325 bodova, a prate je Holdener sa 168 i Løseth sa 166.

Naredna trka Svjetskog kupa voziće se sljedećeg petka u američkom Lake Louiseu kada je na programu prvi spust u sezoni.