Eman Emrić osvojio još jedno zlato na Međunarodnoj FIS utrci na Bjelašnici

U veoma teškim uslovima, na olimpijskoj planini Bjelašnici održano je 15. Međunarodno skijaško takmičenje u Alpskom skijanju pod nazivom “BH Telecom Ilidža FIS Cup 2016”.

Vožena je slalomska utrka i u izezetno jakoj konkurenciji, prvo mjesto ipak je uzeo naš reprezentativac Eman Emrić.

Drugog takmičara, Mađara Sološ Barnabasa (Sozollos Barnabas) ostavio je iza sebe 54 stotinke, a treći je takmičar iz Grčke Proios Ioanis (Proios Loannis). Inače, i Grk i Mađar voze trke svjetskog Kupa.

Od naših takmičara Marko Šljivić nažalost nije završio utrku, dok je Emir Lokmić završio na petom mjesto.

U ženskoj konkurenciji pobjednica je također naša takmičerka Elvedina Muzeferija. Zbog izuzetno teških uslova dosta takmičarki nije završilo utrku.

Danas se održava još jedna slalomska utrka nakon čega će biti upriličeno i proglašenje pobjednika 15. jubilarnog Međunarodnog takmičenja u alpskom skijanju “BH Telecom Ilidža FIS Cup”.